Karakter boyutu :
OSB RİZE'Yİ CANLANDIRACAK

OSB RİZE'Yİ CANLANDIRACAK

Tarih 07 Ağustos 2015, 09:19 Editör reşat tula

Organize Sanayi Bölgesi inşaatını gezen Vali Yazıcı, çalışmaları yerinde inceledi ve yetkililerden bu konuda bilgi aldı.

Vali Ersin Yazıcı, Kalkandere ilçesinde kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alarak, Organize Sanayi Bölgesi için ayrılan alanda incelemeler yaptı.
Vali Yazıcı'ya, incelemeleri sırasında Kalkandere Kaymakamı Ömer Çimşit, OSB Müdürü Hasan Günal ile diğer ilgililer eşlik etti.
TÜM İMKÂNLARI SEFERBER EDİYORUZ…
Çalışmaların aralıksız sürdüğünü kaydeden Vali Yazıcı, "OSB alanının faaliyete geçmesi için yoğun çalışmalarımız devam etmektedir. Organize Sanayi Bölgeleri bulundukları bölge için çok önemli olup hem ekonomiye hem de istihdama önemli katkılar sağlamaktadır. Bu bağlamda kurulacak olan OSB'nin daha etkin ve faydalı olması için elimizdeki tüm imkânları seferber ediyoruz. Tüm çalışmalarda mesaimizin büyük kısmını harcamaya çalışıyoruz, yapılan her çalışma ilimize yeni bir iş, ekmek kapısı ve istihdam demektir. "şeklinde konuştu.
ALT YAPI ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR…
Açıklamalarının devamında Organize Sanayi Bölgesi'ndeki gelişmeler hakkında da bilgiler veren Vali Yazıcı,"Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasında belli aşamalara gelindi. Yapımına 2009 yılında başlanan Rize Organize Sanayi Bölgesi (OSB) şu an itibarıyla yüzde yetmiş oranında yapımı tamamlanmıştır. Rize OSB'de yapılan diğer bir çalışma da iletişim ve yüksek gerilim-alçak gerilim enerji nakil hatlarının yapılması işidir. Hali hazırda enerji nakil hattı ve şebeke inşaatı ile ilgili yüklenici firma tarafından gerekli malzeme alınıp Rize Organize Sanayi Bölgesi alanında muhafaza edilmiş, enerji nakil hattının 1 ve 10 numaralı direkleri yerine monte edilmiş ve geri kalan çalışmalar elektrik nakil hattı proje revizesinden sonra hızlı bir şekilde devam edecektir. İçme suyu, atık su, yağmur suyu şebeke inşaatı ile su deposu için inşaat çalışmaları devam etmektedir. "dedi.
İSTİHDAM ALANI ELDE EDİLECEK…
Süren inşaatların tamamlanmasıyla Rize'de oldukça yüksek bir istihdam alanı elde edileceğini kaydeden Vali Ersin Yazıcı; istihdam sorununun çözümü için Organize Sanayi Bölgesine özel önem verdiklerini belirtti.
OSB TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ…
Rize Ticaret ve Sanayi Odasında, Ağustos ayı Organize Sanayi Bölgesi toplantısı Vali Ersin Yazıcı Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, Organize Sanayi Bölgesinin üretime geçirilmesi için devam eden çalışmalarda gelinen nokta değerlendirildi.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  21.09.2020
 

21.09.2020..

İzlenme: 1

   
  19.09.2020
 

19.09.2020..

İzlenme: 25

   
  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 28

   
  17.09.2020
 

17.09.2020..

İzlenme: 36

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar