Karakter boyutu :
Yüreklerimizi Dağladı Dağlıca...

Yüreklerimizi Dağladı Dağlıca...

Tarih 08 Eylül 2015, 15:44 Editör reşat tula

Dağlıca'da şehit düşen askerler son yolculuğuna uğurlanıyor. Van'da yapılan törene katılan Başbakan Davutoğlu, şehitler için konuşurken gözyaşlarını tutamadı.

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde pazar günü akşam saatlerinde yapılan ve 'ihbar, saldırı ve patmala' aşamaları içeren hain saldırıda şehit düşen kahraman 16 şehdimizin naaşları dün teslim alınarak Van'a gönderildi.

Bugün Van'da 16 askerimizin için tören düzenlendi. 10 asker memleketlerine uğurlandı. 6 asker ise Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Başbakan Davutoğlu Haberleri" style="text-decoration: none; color: rgb(51, 51, 51) !important; cursor: pointer !important; font-family: Roboto, sans-serif !important; font-size: 16px !important; font-stretch: normal !important;">Başbakan Davutoğlu'da , Van'da Dağlıca'da şehit düşen askerler için düzenlenen törene katıldı. Törende bir konuşma yapan Davutoğlu gözyaşlarına hakim olamadı.

Dağlıca Şehitleri Uğurlanıyor! Davutoğlu Törende Ağladı

"FİTNE ÇIKARILMASINA İZİN VERMEYEĞİZ"

Cenazede itidal ve birlik çağrısı yapan Davutoğlu, "Hiçbir yerde bu toprağın çocukları arasında fitne çıkarılmasına izin vermeyeceğiz. Gün suçlamalar günü değil. Süphan Dağı şahit olsun ki bu emanetlere sahip çıkacağız" dedi.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Şener'in aktardığı bilgiye göre; Başbakan Davutoğlu Haberleri" style="text-decoration: none; color: rgb(51, 51, 51) !important; cursor: pointer !important; font-family: Roboto, sans-serif !important; font-size: 16px !important; font-stretch: normal !important;">Başbakan Davutoğlu şehitler için cenazesinde gözyaşlarına hakim olamadı.

TÜRKİYE 16 EVLADINA VEDA EDİYOR

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde şehit olan 16 askerin cenazeleri ambulanslarla törenin yapılacağı alana götürüldü. Kahraman askerlerimizin 10'unun cenazesi, Van'da düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı. 6 askerin cenazesi de AnkaraAdli Tıp Kurumu'na gönderildi.

ANKARA'YA GÖNDERİLEN ŞEHİTLER

Bu arada Üstçavuş Okan Taşan, Astsubay Çavuş Deniz Göçkün, Uzman Çavuşlar Tayfur Hançer, Harun Saltalı, Sözleşmeli Er Resul Çoşkun, Piyade Er Muharrem Öksüz'ün cenazelerinin ise sabah saatlerinde Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği belirtildi.

ŞEHİT AİLELERİNİN HÜZÜNLÜ BEKLEYİŞİ

Şehit cenazelerinin Adli Tıp Kurumuna getirilmesi öncesinde kurumun bahçesindeki kafeterya alanı, Keçiören Belediyesi ekiplerince temizlendi. Hazırlanan alana alınan şehit yakınlarının üzgün bekleyişi sürüyor. Fenalaşan bazı şehit yakınlarına, alanda hazır bekletilen 112 Acil Servis ekipleri müdahale ediyor.

VAN'A GETİRİLMİŞTİ

Dağlıca yolunun ulaşıma açılması için yürütülen operasyonda, bir grup PKK'lı tarafından yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 16 askerin naaşları dün askeri helikopterle Van Helikopter Filo Komutanlığı'na buradan da ambulansla İskele Caddesi üzerinde bulunan Van Asker Hastanesine getirilmişti.

TÖREN YAPILDI

Şehitler askeri hastaneden ambulanslarla alınarak saat 11:30'da törenin yapılacağı VanHelikopter Filo Komutanlığına götürüldü. Burada askerlerimiz için tören yapıldı ve ardından memleketlerine gönderildi.

2 KARGO UÇAĞI BEKLEDİ

Tören alanında iki askeri kargo uçağı hazır bekletildi. Bomba imha uzmanı ekipler, köpekle alanda arama yaptı. Alanda askeri erkan hazır bulundu. 16 şehitten 10'unu bugün memleketlerine uğurlandı.


Gündem

Fındıkta ihracat hedefi 6 milyar dolar

Fındıkta ihracat hedefi 6 milyar dolar KARADENİZ Bölgesi’nin en önemli gelir kaynağı fındıkta ihracat gelirlerinin artırılması hedefleniyor. Ulusal Fındık...

Karadeniz'de fırtına çıktı, palamut fiyatı yükseldi

Karadeniz'de fırtına çıktı, palamut fiyatı yükseldi KARADENİZ’de, 1 Eylül'de sona eren av yasağı ile tezgahlarda 7,5 ile 10 lira arasında satılan palamut fiyatı, d...