Karakter boyutu :
POLİSİMİZİN 173. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUM..

POLİSİMİZİN 173. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUM..

Tarih 11 Nisan 2018, 17:05 Editör reşat tula

Öncelikle Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle ülkemiz ve ülkemiz dışındaki Tüm Polis kardeşlerimin gününü kutluyorum.

POLİSİMİZİN 173. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUM..

Öncelikle Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle ülkemiz ve ülkemiz dışındaki Tüm Polis kardeşlerimin gününü kutluyorum.

Şehit olan Polislerimize Allah’tan rahmet; aileleri ve yakınlarına baş sağlığı, sabır ve metanet diliyorum. Gazilerimize de Allah’tan acil şifalar temenni ediyorum.

Polis görevi sabır isteyen, güç isteyen kuvvet isteyen dayanıklılık isteyen bir görevdir. Bunun içinde bilgili olmak zorundadır. Bilgili olan güçlü olur diye bir özdeyiş vardır. Polisimiz bu gün her türlü kanunsuzluğa her türlü vicdansızlığa her türlü teröre ahlaksızlığa edepsizliğe karşı bayram seyran demeden tatil demeden Cumartesi Pazar demeden gözünü kırpmadan ve ölümü göze alabilen bir meslek mensubudur. 

Dolayısıyla zordur. Başta anayasa olmak üzere, hukukçu kadar bütün hukuk kurallarını bilmek zorundadır polis. Maliyeci kadar maliye mevzuatını, trafik mevzuatını sosyal hizmetler mevzuatını her türlü ihale mevzuatını harcırah kanunu, devlet memurları kanunu, memurların yargılanmaların ceza mahkemeleri kanunu, dolayısıyla her türlü mevzuatı bilmek zorundadır. Onun için polislik hakikaten zordur. Ayrı bir zorluğu polis çoğu zaman üniformalı görev yapar ama; suçlu üniformalı değildir.

 Onun için polis günlerinde biz vatandaş olarak sizin gününüzü kutluyoruz. 

Çünkü polislik bizim güvenliğimizin garantisidir. Eğer polis hizmeti güvenlik hizmeti olmasa ülkede ne huzur olur ne istikrar olur ne ekonomi olur ne kültür olur hiçbir şey olmaz. Hayat durur yaşama olmaz onun için en önemli hizmetlerden biri güvenlik hizmetidir. Bunda fedakârca çalışan bütün polis kardeşlerimizin bu gününü kutluyorum. Fakat bide bildiğiniz üzere şu anda Afrinde, güney doğuda, terörle mücadele eden polislerimiz var ki onlar daha zor şartlarda görev yapmaya devam ediyorlar. Onlara sabırlar diliyorum, onlara Allah güç ve kuvvet versin diyorum ve onların ailelerine de sabırlar ve metanetler diliyorum. Çünkü onlar şu anda kelle koltukta ölümü göze almış ve savaşmaya devam ediyorlar. Ama bu bayrağın inmemesine bu ezanların susmamasına eğer niyetliysek eğer bu hususla bağımsızlığımız bir ve beraberliğimizi milli bütünlüğümüzü asla feda edilecek bir şey olarak kabul etmiyorsak asla onlardan taviz vermiyorsak ölümü de göze almak zorundayız. 

Güzel sonuçlar çıktığını görüyoruz ve sonucun mutlaka ama mutlaka ülke bütünlüğü kardeşliğimiz barış, huzur, dayanışma milli birlik yönünde sonuçlanacağını biliyoruz. Bundan dolayı hiç de mahzun değiliz. Hiç de umutsuz değiliz.

Polis aynı zamanda nezaket demektir. Polis aynı zamanda kardeşlik, barış elçisi demektir. Polisin karşıdan karşıya geçen, geçemeyen yaşlıya veya çocuğu yoldan geçirmek yoldan geçmesine yardımcı olmakta polisin görevidir.

Adresini kaybetmiş insana adresi bulduran da polistir. Polis herhangi bir yaşlıyı, herhangi bir 

güçsüzü, herhangi bir çocuğu gördüğü zaman işte toplum destekli şubeleri, çocuk şubeleri gibi sosyal hizmetler gibi şubeleriyle bu hizmeti yapar. Onun için zaten polislik zordur. Polis hem huzur içerisinde yaşarken her türlü merhamet duyguları ile dolu insanlara yardım etmek durumunda iken hem de suçluları amansız kovalayıcısı amansız düşmanıdır. Dolayısıyla Polis hem suçsuz vatandaşa çok müşfik, yumuşak davranmak zorundadır. Hem de suçluya çok şedit çok şiddetli çok kuvvetli son derece kararlı, bilgili, basiretli olmak durumundadır. Dolayısıyla Polislik o nedenle zordur. Bu düşünce ve duygularla hepinizin Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıl dönümünü kutluyorum.

  Başarılarınızın devamını diliyorum. 

 İlimiz Rize’de  görev yapan tüm Polis teşkilatımıza;  başta Emniyet Müdürümüzden başlamak üzere her seviyedeki görevlilerimize de çok çok teşekkür ediyorum. Ayrıca şunu belirtmeden geçemeyeceğim Rize’de Polisimiz fevkalade başarılı fevkalade güzel çalışmalara imza atıyor Rizeli’de polise son derece yardımcı oluyor. Biz Basın mensupları olarak ta her zaman onların yanında olma gayreti içinde oluyoruz. Polis kardeşlerimize, tüm camiaya huzurlu, sağlıklı, başarılı görevler diliyorum.


ÇOCUK EĞİTİMİNDE YAPILAN HATA VE İHMALLERİN TELAFİSİ OLMADIĞI GİBİ FATURASI DA ÇOK AĞIR OLUR

ÇOCUK EĞİTİMİNDE YAPILAN HATA VE İHMALLERİN TELAFİSİ OLMADIĞI GİBİ FATURASI DA ÇOK AĞIR OLUR ÇOCUK EĞİTİMİNDE YAPILAN HATA VE İHMALLERİN TELAFİSİ OLMADIĞI GİBİ FATURASI DA ÇOK AĞIR OLUR

RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR

RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR