Karakter boyutu :
ÇAYKURUN ÖNEMİ ŞİMDİ ÇOK DAHA İYİ ANLAŞILDI

ÇAYKURUN ÖNEMİ ŞİMDİ ÇOK DAHA İYİ ANLAŞILDI

Tarih 20 Mayıs 2019, 17:14 Editör reşat tula

Henüz daha 2019 Yaş çay kampanyasının başlangıcında, özel sektörün üreticilere karşı taban fiyatın altında fiyatla sezonu açması, bir kez daha çay üreticisini üzmüştür.

 Henüz daha   2019 Yaş çay kampanyasının başlangıcında, özel sektörün üreticilere karşı taban fiyatın altında fiyatla sezonu açması, bir kez daha çay üreticisini  üzmüştür.  ÇAYKUR’un önemi ve olmazsa olmazı bir kez daha net şekilde anlaşılmıştır.  Özel sektörü haklı kılacak tek neden : Kuru çaya uzun zamandan beri zam yapılmaması özel sektörü zor duruma sokmuş, üretici aleyhine düşük fiyat uygulamasını zorunlu hale getirmiş, özel sektör  üreticiyi üzecek fiyat politikasıyla karşı karşıya getirmiştir. Çay üreticisinin lehine, üreticinin haklarının  koruma altına alınmaması, çay yasasının çıkarılmaması, ve geciktirilmesi üreticilerin aleyhine olduğu, üreticiler tarafından yeni yeni anlaşılmaktadır. Tüketiciyi koruyan yasa yasal düzenlemeyle üreticiyi de korumalı, taban fiyatın altında kimse çay alamamalıdır.

             ÇAYKUR ‘un önemini çok daha iyi anlamalıyız, birbirimize iyi anlatmalıyız ve hep birlikte sahiplenmeliyiz, önümüzü görmeliyiz, bizim için ne düşünüldüğünü bilmeliyiz. Bir fıkra ile örnek vermek istiyorum.

         Yavru balıklar gölde, ana balıkla yüzüyorlar. Yavru balıklar analarına sorarlar;

       -‘’Anacuğum ha bu içinde yüzdüğümüz suyun, bize ne faydası vardur?’’ Ana balığın cevabı gecikmez;

       -‘’Çocuklar anlatsam üzün sürer, karaya çıkarsanız anlarsınız faydasını, anlatmama lüzum kalmaz.’’

         ÇAYKUR’ a tamda bu noktadan bakarsak bize karşı faydasını ve kıymetini çok daha iyi anlarız ve anlatırız. ÇAYKUR olmazsa olmazımızdır. Özelleşsin ne olur, diyenlere kapak olsun. Onlar nasıl bakarlar bilmem, bizim göz bebeğimizdir, olmazsa olmazımızdır.

          Resim ortada ÇAYKUR sezona girerken, üretici lehine bu kadar imtiyaz sunduğu halde böyle oluyorsa, ya imtiyazlar sunmasa, ÇAYKUR olmazsa inanın yaş çay fiyatı 1 Tl’ ye bile düşer.

                    Buradan bir kez daha siyasi üst düzey yetkili ve siyasilerimize teşekkür ederiz. ÇAYKUR’un bu güne kadar özelleştirilmemiş olması, elbette ki geçmişte eski başbakanımız Sayın Mesut YILMAZ’ a, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ‘a teşekkürle kalmayıp, vefa borcumuzun olduğunu unutmayalım. Bir hakkı yerine teslim edelim. Bu vesile ile Çay yasasının biran önce  çıkarılmasını,  kendilerinden bekliyor ve diliyoruz.

        Bundan sonraki süreçte Sayın Cumhurbaşkanımızdan ÇAYKUR’un daha da güçlenmesini talep edelim, bizler üreticiler olarak erkenden çayımızı toplayalım, kalitenin yükselmesine vesile olalım, ÇAYKUR’a sahip çıkalım, ÇAYKUR’u güçlendirelim, ve daha çok destek olalım, hep birlikte başaralım. ÇAYKUR Genel Müdür Vekilimizin asaleten atanmasını, birlikte talep edelim ve de destekleyelim, isteklerimizi Sayın cumhurbaşkanımıza iletmek üzere kampanya sürdürelim.                      SAYGILARIMIZLARIMIZLA

                                                                                   SALVADER AİLESİ 


Rize Haberleri

BAŞKAN METİN, KUR’AN KURSU AÇILIŞINA KATILDI..

BAŞKAN METİN, KUR’AN KURSU AÇILIŞINA KATILDI.. Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Müftülüğü Çaykur Ziraat “Safa Kur’an Kursu”nun açı...

RİZE’DE ÖĞRENCİLER 32 TON ELEKTRONİK ATIK TOPLADI…

RİZE’DE ÖĞRENCİLER 32 TON ELEKTRONİK ATIK TOPLADI… Rize Belediyesi ile Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜBİSAD) tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılınd...

Tüm Fotoğraflar    

  19.10.2019
 

19.10.2019..

İzlenme: 6

   
  16.10.2019
 

16.10.2019..

İzlenme: 32

   
  15.10.2019
 

15.10.2019..

İzlenme: 35

   
  14.10.2019
 

14.10.2019..

İzlenme: 34

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar