Karakter boyutu :
RİZE’DE ÖĞRENCİLER 32 TON ELEKTRONİK ATIK TOPLADI…

RİZE’DE ÖĞRENCİLER 32 TON ELEKTRONİK ATIK TOPLADI…

Tarih 25 Eylül 2019, 16:37 Editör reşat tula

Rize Belediyesi ile Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜBİSAD) tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılında başlatılan “Öğrenciler Elektronik Atık Topluyor” kampanyası sona erdi. 26 Okula hediyeleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Rize Belediyesi ile Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜBİSAD) tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılında başlatılan “Öğrenciler Elektronik Atık Topluyor” kampanyası sona erdi. 26 Okula hediyeleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Kampanya ile anaokulundan liseye kadar her seviyede öğrenciye, elektrikli ve elektronik eşyaların da atık olabileceği ve içerdiği gerek tehlikeli gerekse kıymetli maddelerden dolayı mutlaka geri kazanılması gerektiği anlatıldı.

Şehit Onur Kılıç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen ödül töreninde konuşan Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, “Günümüzde bireysel olarak yaygın hale gelen elektronik atıkların zararları hepimizce bilinmektedir. Eski günlerden günümüze gençlerimizin ve toplumumuzun bilinçlenmesi yarınlarımızda daha temiz bir çevreye sahip olacağımızın işaretidir. Yıllar önce çocukluğumuzda pilleri bilinçsiz bir şekilde doğaya attığımız günlerden, bugün daha bilinçli neslin yaşadığı ve benzeri elektronik eşyaları biriktirerek geri dönüşüme kazandıran bir neslin var olduğu günlere gelmek bu gibi etkinliklerin yapılmasının işaretidir. Rize’de toplam da32 ton elektronik atığın toplanması, geri dönüşüme kazandırılması çok anlamlı olduğu gibi, bundan sonraki süreçte de bu rakamın kat kat artması beklentimizdir. Bunun değerini bilmemiz lazım. Sokağı kirletirken aynı zamanda kendi evimizi, ilimizi ve tabiatımızı kirlettiğimizin farkında olmalıyız. Sıfır Atık Projesi kapsamında biz Rize Belediyesi olarak elimizden geleni yaparken, aynı hassasiyetle vatandaşlarımızı da şehrimizin temizliği noktasında hassas davranmaya davet ediyorum”dedi.

SOKAKLARIMIZDAN TEMİZLENEN EN FAZLA ÇÖP SİGARA İZMARİTİ…

“Geldiğimiz günden beri şehrin temizliğine bu kadar dikkat etmemize rağmen, farklı noktalarda pankartlar asmamıza rağmen, farkındalık yaratacak etkinlikler yapmamıza rağmen, vatandaşlarımızın yerlere sigara izmaritlerini atmaları bizleri derinden üzmektedir. Sokaklarımızda yerlerde ambalaj atıklarından çok sigara izmaritine rastlıyoruz. Hatta bunun çöp kovasının etrafında olduğu bölgeler var. Temiz bir şehir için kirletmemek gerekir. İnşallah bundan sonraki süreçte biraz daha dikkatli oluruz ve bu konuda çevremizdeki insanlara uyarıda bulunuruz. Her gittiğimiz yerde bunları dile getirmek görevimiz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Ankete katılan ve Topladıkları atıklar ağırlığına göre derecelendirilen okullara ve öğrencilere teşekkür belgesi, Hoparlör ses sistemi, spor topları seti, masa tenisi ve satranç takımı , yazıcı ve laptop’tan oluşan ödülleri; Belediye Başkanı Rahmi Metin, Başkan Yardımcısı Kemal Genç, Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Kalender, Çevre Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek ve Şehit Onur Kılıç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Aksu tarafından hediye edildi.


Rize Haberleri

BAŞKAN METİN, KUR’AN KURSU AÇILIŞINA KATILDI..

BAŞKAN METİN, KUR’AN KURSU AÇILIŞINA KATILDI.. Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Müftülüğü Çaykur Ziraat “Safa Kur’an Kursu”nun açı...

Rize’de Sepsis Farkındalık Etkinlikleri

Rize’de Sepsis Farkındalık Etkinlikleri 3 Eylül Dünya Sepsis Günü münasebetiyle Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Birimi ko...

Tüm Fotoğraflar    

  19.10.2019
 

19.10.2019..

İzlenme: 6

   
  16.10.2019
 

16.10.2019..

İzlenme: 32

   
  15.10.2019
 

15.10.2019..

İzlenme: 35

   
  14.10.2019
 

14.10.2019..

İzlenme: 34

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar