Azmi KANDEMİR
Azmi KANDEMİR
tulabasin@hotmail.com
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
20 Şubat 2018, 15:29


RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM

Sayın yazar gazeteci Orhan Yazıcılar beyin 19.2.2018 tarihli ilimiz haber gazetesinde sayın hocamız olan ve Recep Tayip Erdoğan üniversitesinde Rektör görevini üstlenmiş bulunan Rektör Hüseyin Karaman hakkındaki beyanlarını üzülerek okudum. Çok açık olarak adı geçen Rektör’ün istenmeyen davranışları bütün halkımızı üzmekte ve yetiştirdiği öğrenciler üzerinde de aksi etki yaratacağı akıldan geçmektedir.

Bu kişinin görev yaptığı ve sayın cumhurbaşkanımızın ilinde O’nun adını taşıyan bir üniversitede Rektör olarak görev yapması da ayrıca bir üzücü mahiyet arz etmektedir. Hatalı uygulama ve davranışlarının yazarın aleni olarak açıklaması ve yayına aksettirmesi de ayrıca kişi hakkında müspet düşüncelerimizi yaralamakta,yazar her konuyu açık ve net olarak izah ta da haklı görünmektedir.Elinde bulunan yetkileri kullanarak,devleti ve bütçesini hiç düşünmeden makam arabalarını değişip fahiş fiyatta araba almak, lojman beğenmeyip çift daireli lojman tutan,oğlunu B.M.M. de memur yapan ve kardeşini asil memurluktan başkanlığa yükselten, doktorların gelmesine ve hastalarının düşünülmesini ikinci planda düşünen bir Rektör bu derece önemli bir görevde kalması sakıncalı olmaktadır.

Ben, bir yazar olarak sayın Rektör’ümüzün bu uygulamalarından üzülüyor ve aynı görevde kalmasını mahsurlu buluyorum.Fazlaca da konu üzerinde durmayı uygun bulmuyor, yazarımız Orhan Yazıcıların bu mevcut ifadeleri gerçeği yansıttığına ve çok açık olarak anlattığına inanarak be söylemleri ile kendilerini destekliyor mevcut duruma en kısa sürede bir çare bulunmasını ve gerçeklerin ortaya çıkarılmasını en kısa sürede takip ediyor ve halkımızı sevindirecek sonuca varılmasını bekliyor, haklı olanları da sonuna kadar destekleyeceğimi ifade ediyor, bu önemli konuya açıklık getirilmesini bekliyorum.SEVGİ VE SAYGILARIMLA.

Bu yazı 62288 defa okunmuştur.